Kofeinas – kava ir arbata, kurių sudėtyje yra kofeino, gali dirginti šlapimo pūslę, todėl kyla noras dažnai šlapintis. Kofeinas yra diuretikas, skatinantis didesnio šlapimo kiekio išsiskyrimą.
Alkoholis – tai taip pat gali lemti didesnį šlapimo kiekio išsiskyrimą ir šlapimo nelaikymą.
Antsvoris – jei Jūs turite antsvorio, tai dvigubai padidina šlapimo nelaikymo riziką.
Kaip su tuo kovoti?
Kėgelio pratimai – jie padės sustiprinti dubens dugno raumenis ir kontroliuoti šlapimo pūslę.
Šlapimo “perkvalifikavimas” – vizitai pas gydytoją padės Jums geriau suprasti, kodėl taip nutinka, ir kaip su tuo kovoti. Jūs galite “mokyti” šlapimo pūslę, pavyzdžiui, reguliariai lankytis tualete kas 2 valandas, ir stengtis per tas 2 valandas nesišlapinti. Vėliau galima bandyti tai daryti rečiau, pavyzdžiui, kas 3 valandas.
Kofeino ir alkoholio atsisakymas – tai tikrai sumažins šlapimo nelaikymo riziką ir pastebėsite, kad į tualetą reikia lakstyti kur kas rečiau.
Receptiniai vaistai – juos gali paskirti Jūsų gydytojas, tačiau, jei nelaikote šlapimo dėl silpnų dubens raumenų, vaistai nepadės jų sustiprinti. Receptiniai vaistai blokuoja nervinius impulsus į šlapimo pūslę, atpalaiduoja šlapimo pūslės raumenis, todėl padidėja jos talpa. Vis dėlto, šie vaistai turi šalutinį poveikį – akių išsausėjimas, burnos džiūvimas, ir kartais vidurių užkietėjimas.
Svorio kontroliavimas – net atsikračius 5 ar 10 procentų kūno masės (jei turite antsvorio), tai gali padėti labiau kontroliuoti šlapimą.
Chirurginė operacija – ji nerekomenduojama esant vien tik šlapimo nelaikymui, nebent pasireiškia ir kitų simptomų.
Šlapimo nelaikymas paprastai būna ženklas, kad laikas susirūpinti savo dubens dugno raumenimis ir pradėti juos stiprinti. Kegel8 tikrai gali Jums padėti - peržvelkite siūlomų asortimentą, ir išsirinkite Jums tinkamiausią prekę.